Metallaiad

Projekteerime, valmistame ja paigaldame kvaliteetseid metallaedu ja piirdeid vastavalt kliendi soovile. Metallaiad jagatakse üldiselt kolme gruppi varbaiad, keevispaneelaiad ja võrkaiad. Roostevabast terasest valmistatakse üldiselt rõdu või terassipiirdeid aga oleme teinud ka näiteks väravaid. Meie põhiline töö on varbaedade valmistamine ja oleme keskendunud pigem keerulisematele ja kaunimatele lahendustele aga paigaldame ka keevispaneel- ja võrkaedasid.

Varbaiad

Kvaliteetse metallist varbaia hinnad algavad umbes 100st eurost jooksva meetri kohta mis sisaldab materjale, paigaldust ja käibemaksu. Kasutame metallaedade valmistamisel erinevaid materjale ja ka sepisdetaile. Kõik meie poolt valmistatud metallaiad on standardis kuumtsingitud

Oleme keskendunud erilahenduste valmistamisele ja kliendi kõikvõimalike erisoovide täitmisele. Näiteks lõikame Teile sobiva kujundi laserlõikuses välja ja lisame selle aia kaunistuselemendiks. Võimalik teha erinevaid nimetähti jne. Hea kujutlusvõime korral on metallist teha võimalik kõike. Erinevaid näiteid ja mõtteid leiate meie Tehtud tööde alt. Et meie tegemistega jooksvalt kursis olla jälgi meid ka Facebookis.

Vaata ka sepiste kataloogi

   

 Väravad ja automaatika

Loomulikult projekteerime ja valmistame Teile ka väravad ning lisame sinna kvaliteetsed lukud ja automaatika. Valmistame liug ja tiibväravaid. Kasutame kvaliteetseid roostevabast terasest sisuga Locinox lukusüsteeme ja riive.  Automaatikate puhul pakume kvaliteetseid lahendusi. Meie kasutame esimese valikuna alati Austria kvaliteetautomaatikat Tousek, mille hinnaklass on küll kõrgem kui turu odavamad pakkujad aga Touseki puhul oleme veendudnud, et see ka päriselt töötab nii nagu vaja. Automaatika lahenduse saame pakkuda koos kõigi võimalike lisaseadmetega, et kasutamine oleks võimalikult mugav. Kõige tavalisemad lahendused on värava avamised puldist ja telefoni teel. Vajadusel saame lisada taimerid, koodlukud, numbrituvastused jne. Vaata Touseki kataloogi kataloogide lehelt.

 

Kuumtsinkimine

Kõik meie poolt valmistatud aia mustast metallist detailid lähevad pärast tootmisest väljumist standardis kuumtsinkimisse ja seejärel soovi korral ka pulbervärvimisse.

Kuumtsinkimine toimub vastvalt standardile  ISO 1461. Soovi korral lisame sellele RAL või RR toonide hulgast pulbervärvi.

Kuumtsinkimine on protsess, mille käigus terasdetailid saavad endale korrosiooni eest kaitseks tsingikihi. Tsingikihi paksus on üsna õhuke 70 – 100 µm (mikromeetrit), kuid see on tõhusaim viis terase korrosiooni eest kaitsmiseks. Tsingitud detailid ei vaja tavakeskkonnas hooldust ~50 aasta jooksul. Ka on tsingikihil võime ennast ise „parandada“, s.t. kuni 5mm vigastused ja kriimustused suudab tsink elektrokeemilise protsessi tulemusena hoida korrosioonikindlana.*

  

Keevispaneel aiad

Üheks standardlahenduseks on keevispaneelaed mille hinnad algavad pisut alla 30 euro jooksva meetri kohta mis sisaldab kõike materjalidest paigalduseni ja loomulikult ka käibemaksu. Keevispaneelid on valmistatud erineva paksusega traadist mille jämedus jääb vahemikku 4-8mm. Mida jämedamaks läheb traat seda tugevam saab aed ja seda kallimaks läheb ka aia hind.Keevispaneelid jagatakse kaheks: 2D ja 3D keevispaneeliks. 3D keevispaneeli puhul on tegemist soodsama 4 ja 5mm traadist valmistatud paneelidega. 2D paneelid on oluliselt tugevamad ja seal on kasutatud horisontaalis topelt traate mis annab paneelile väga hea tugevuse. Keevispaneele saab standardis valida rohelise, pruuni, musta, halli värvi või siis kuumtsingitud viimistlusega. Kui elamises on suurem koer siis soovitame keevispaneelaiaks valida vähemalt 5mm traadiga paneeli.

   

Võrkaiad

Võrkaiad on üldiselt kõige soodsam lahendus alade piiramiseks.  Võrkaedade puhul kõige soodsam on nn loomavõrk mis paigaldatakse suurtele aladele näiteks taimede kaitseks metsloomade eest, karjamaade piiramiseks või teede äärde, et vältida metsloomade teele sattumist. Valikus on veel ka jämedamast traadist keevisvõrkaiad mis pingutatakse spetsiaalsete tööriistadega traadi enda tugevust ära kasutades ja punutud võrgud millele peab lisaks paigaldama pingutustraadi üles(ja alla) serva.

 

*allikas: meie koostööpartner Paldiski Tsingipada AS http://zincpot.ee/teenused/kuumtsinkimine/